תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מהימורים

למרות שההתמכרות איננה פיזית, תהליך גמילה מהימורים הוא עדיין לא פשוט. כדי לעבור אותו בהצלחה יש להיעזר בצוות מקצועי, רפואי ופסיכולוגי מנוסה. עם זאת, שיטות הטיפול בהתמכרויות שבהן נעשה שימוש ב"E-ZONE", יחד עם ההרחקה הפיזית של המטופל מן האפשרות להמר, מאפשרות לכל מטופל להיגמל מהימורים ולחזור לחיי שגרה נורמטיביים.

הימורים הם מלכודת להתמכרות. משחקים של מפעל הפיס, משחקי הימורים ברשת או הימורים בקזינו, כולם מבטיחים פנטזיה של כסף קל ומטפחים אשליה לפיה כל הימור הוא הפעם האחרונה. אלא שבשלב מסוים הם הופכים לאלמנט המרכזי שמנהל את חייו של המטופל. הוא משחק בצורה כפייתית, לא מסוגל לעצור ומאבד שליטה עד כדי כך שהוא פוגע בעבודתו, במשפחתו ובסובבים אותו. המכור להימורים מבזבז כספים וזמן רב בהימורים, ומזניח תחומים חשובים אחרים בחייו. הוא יכול להסתיר את התנהגותו מהסובבים אותו, אבל לאורך זמן הבעיה הולכת ומחמירה.

לעתים קרובות המכור להימורים ינסה לכסות על הפסדיו באמצעות הלוואות או מעילות, מה שרק מחמיר את מצבו. יש צורך בטיפול מקצועי כדי לסייע לו להיגמל מההתמכרות ולשקם את חייו. התהליך כואב אבל הכרחי כדי שיוכל לחזור לתפקד.

התמכרות להימורים, בניגוד להתמכרות לסמים, אלכוהול, אופיאטים וכדומה, לא מבוססת על תלות של הגוף בצריכת חומרים חיצוניים; אלא נובעת ממקומות רגשיים. לרוב מכור להימורים יהיה אדם אינטליגנטי שנתון תחת עומסים פסיכולוגיים, רגשיים ואחרים, ומנסה למלא ריקנות כלשהי בנפשו. פעמים רבות מדובר באנשים עם בעיות דימוי עצמי או קשיים בויסות רגשי, שמוצאים מפלט זמני בעולם ההימורים.

לעיתים הוא כלל לא מודע לכך שהוא התמכר להימורים: הוא חולם על התעשרות מהירה, בטוח שההימור הבא יהיה גם האחרון, לפעמים משכנע את עצמו שהוא עושה את זה למען המשפחה שלו, אבל בינתיים מבזבז כספים, נכנס לחובות, ולפעמים גם מאבד את מקום עבודתו בשל כך. במקרים קיצוניים אדם שמכור להימורים עלול גם להידרדר לביצוע מעשים פליליים כמו מעילות וגניבות כדי לממן את ההימורים שלו ולכסות על הפסדיו.

כל מרכז גמילה של רשת E-ZONE ערוך לטיפול בהתמכרות מכל הסוגים. אם אתם או הקרובים שלכם סובלים מהתמכרות, מוזמנים לשוחח איתנו ולקבל שיבוץ לאחד ממרכזי הגמילה של הרשת ברחבי הארץ.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו