תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מהתמכרויות

כאמור, אלה רק חלק מסוגי ההתמכרויות שניתן להיגמל מהן ב"אי-זון". במרכזי הגמילה של הרשת נוקטים בגישה טיפולית הוליסטית וטבעית, ואנשי הצוות עושים את הכל על מנת לסייע למטופלים להיגמל, להשתקם, לרכוש מיומנויות חיים נורמטיביות ולחזור לחיי שגרה, לחיק המשפחה ולמסלול העבודה.

גמילה מהתמכרויות

לכולם יש בחיים רגעים קשים ומאתגרים. אפשר להתמודד איתם בעבודה קשה, לעיתים הודות לתמיכה וסיוע של המשפחה והחברים – אבל יש אנשים שלא מצליחים להתמודד ופונים לאפיקים אחרים: שימוש בסמים, שתיית אלכוהול, הימורים וכן הלאה. אלה לא באמת פתרונות, משום שהם מייצרים בעיות נוספות והרבה יותר מורכבות: התמכרויות.
"E-ZONE" מפעילה מספר מרכזי גמילה פרטיים. כל מרכז גמילה חדשני ומפואר, ומציע גמילה מהתמכרויות נפוצות ומסוכנות בעזרת אנשי מקצוע מנוסים, טיפולים פרטניים וקבוצתיים, מסגרות תמיכה וגישה הוליסטית.

טיפול בהתמכרויות מסוגים שונים

"אי-זון" מטפל במגוון סוגי התמכרויות. להלן כמה דוגמאות:

  • גמילה מסמים (כגון גמילה מקוקאין, גמילה מקנאביס וכדומה): התמכרות לכל סוג של סם מהווה פגיעה משמעותית באיכות החיים של האדם ושל משפחתו. המכור נעשה תוקפני, אגרסיבי, ולעשות הרבה כדי להשיג עוד מנת סם, גם זה אומר לעבור על החוק.
  • גמילה מאלכוהול: כמעט בכל מסיבה, אירוע חברתי או ארוחה משפחתית נהוג לשתות כמויות קטנות של משקאות אלכוהוליים, אבל יש אנשים שלא יכולים לעצור. הם שותים עוד ועוד, לעיתים משנים את שגרת החיים בגלל השתייה, ואפילו נוהגים תחת השפעת אלכוהול ובכך מהווים סכנת חיים לעצמם ולסובבים אותם.
  • גמילה מהימורים: הכוונה היא לא רק להפסדים עצומים בקזינו כמו בסרטים, אלא גם לרכישה תכופה של כרטיסי גירוד, מילוי לוטו וכדומה. התמכרות להימורים אמנם לא מבוססת על צריכת חומרים ממכרים חיצוניים, אבל הריגוש שבהימור עשוי ליצור דפוס התנהגות הרסני.
  • גמילה מתרופות מרשם (או גמילה מאופיאטים): קיימות בישראל תרופות שמכילות חומרים ממכרים ואשר ניתנות אך ורק על ידי מרשם רופא ועם הנחיות שימוש מדויקות ביותר. שימוש לא נכון עלול לגרום לתלות של הגוף בחומרים הללו, כך שהתרופות שנועדו לעזור בעצם יצרו התמכרות שיש לעצור אותה.

 

כאמור, אלה רק חלק מסוגי ההתמכרויות שניתן להיגמל מהן ברשת אי-זון. במרכזים קיימת גישה טיפולית הוליסטית וטבעית, ואנשי הצוות עושים את הכל על מנת לסייע למטופלים להיגמל, להשתקם, לרכוש מיומנויות חיים נורמטיביות ולחזור לחיי שגרה, לחיק המשפחה ולמסלול העבודה.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו