תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מקודאין

קודאין היא תרופה המשתיייכת למשפחת האופיואידים המופק מצמח הפרג, המשמש כתרופת מרשם לטיפול בכאב קל עד בינוני ולדיכוי שיעול. למרות שקודאין נחשב בטוח יותר בהשוואה לאופיואידים אחרים, גם לו יש פוטנציאל ממכר, במיוחד כאשר נעשה בו שימוש לא נכון או לאורך זמן. התמכרות לקודאין יכולה להוביל לנזקים בריאותיים, קשיים רגשיים והתנהגותיים ופגיעה באיכות החיים הכוללת. הכרה בבעיה וקבלת עזרה מקצועית הם צעדים הכרחיים בדרך להחלמה. במרכזי הגמילה אי-זון ישנה התמחות ייחודית בטיפול בהתמכרות לתרופות מרשם כמו קודאין. אנו מציעים תוכנית טיפול ייעודית, כוללנית ופרטנית, המתמודדת עם מכלול הקשיים הנובעים מההתמכרות ומקנה כלים לניהול חיים בריא ומספק.

תסמיני גמילה מקודאין

הפסקה פתאומית או צמצום משמעותי במינון קודאין עלולים לעורר תופעות גמילה שליליות, כגון:

– כאבי שרירים, מפרקים ועצמות

– חרדה, עצבנות וקשיי שינה

– הזעה, רעד וגלי חום/קור

– שלשולים, בחילות והקאות

– אי שקט פסיכומוטורי ותנודות קיצוניות במצב הרוח

– דחף בלתי נשלט להשיג ולקחת קודאין

על אף הקושי והסבל שתסמינים אלו מסבים, הם אינם מסכני חיים וחולפים בהדרגה. ההחלטה לפנות לעזרה נעוצה בעוצמת התופעות ובהשפעותיהן על התפקוד היומיומי.

גמילה מקודאין

התמכרות לקודאין מביאה בעקבותיה שלל השלכות הרסניות, אישיות וחברתיות. בין הסימנים הבולטים ניתן למנות התעסקות מחשבתית אובססיבית בהשגת התרופה, שינויים קיצוניים בהתנהגות ובאישיות, הזנחת קשרים חברתיים ומשפחתיים ונזקים בריאותיים מצטברים. הדרך להשתחרר מההתמכרות כרוכה בעבודה טיפולית מעמיקה, תוך מתן מענה לאספקטים הפיזיולוגיים, הפסיכולוגיים וההתנהגותיים.

 

במרכזי הגמילה E-ZONE כל מטופל נתפס כיחיד ומיוחד, עם מאפיינים וצרכים משלו. תהליך השיקום מתחיל בהערכה מקיפה של מצבו הגופני והנפשי של המטופל, בחינת הגורמים שהזינו את ההתמכרות, וזיהוי הכוחות שיוכלו לסייע בתהליך השינוי. היעד הטיפולי אינו מסתכם בהפסקת השימוש בקודאין, כי אם התווית דרך חיים חדשה ובריאה, והענקת כלים להתמודדות אפקטיבית עם מצבי חיים מאתגרים.

טיפול בהתמכרות לקודאין

הצוות הרב-מקצועי במרכז כולל אנשי מקצוע מתחומי הרפואה, בריאות הנפש וטיפול הוליסטי, המביאים ניסיון עשיר בהתמודדות עם התמכרויות. תוכנית הטיפול המשולב שלנו עושה שימוש במגוון שיטות טיפוליות, הכוללות טיפול תרופתי, פסיכותרפיה פרטנית וקבוצתית, עבודה עם המשפחה, טכניקות להפחתת מתח ולחץ, תזונה בריאה, פעילות גופנית והקניית מיומנויות חיים בסיסיות.

המרכז ממוקם בחיק הטבע, במקום שקט ומבודד המאפשר התמקדות בתהליך ההחלמה ללא הסחות דעת. צוות המומחים שלנו עומד לרשותכם בכל עת לייעוץ ראשוני וליווי לאורך כל הדרך. אנו מאמינים שבעזרת הכלים הנכונים ותמיכה מתאימה, ביכולתו של כל מטופל לשקם את חייו ולהשתחרר מהתלות בקודאין.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו