תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מטרמדקס

טרמדקס זו תרופה אופיואידית (שדומה לאופיום) לשיכוך כאבים בינוניים עד חזקים. זו אינה תרופה נרקוטית, לכן הסיכוי להתמכרות נחשב לנמוך יחסית, אלא אם כן משתמשים בה לאורך זמן. כאשר נוטלים את התרופה בהתאם להנחיות והמלצות הרופא, ולא חורגים במינונים היא לא מסוכנת, אולם במידה ונעשה בה שימוש לרעה, היא עשויה לגרום לתלות. לתרופה זו יש תופעות לוואי שכיחות כמו כאבי ראש, עייפות, סחרחורות, בחילות ועצירות, לצד תופעות לוואי יותר עוצמתיות במקרים קיצוניים יותר כמו הזיות, דיכאון בלבול, הזיות, הפרעות ראייה, הקאות, חוסר תיאבון, הפרעות שינה ועוד. במקרים של מינון יתר, יכולים גם להופיע פרכוסים וכן תופעות שדורשות הפסקה של השימוש והתערבות רפואית כמו קוצר נשימה, שינויים בקצב הלב, עוויתות או דופק מהיר. 

תסמיני גמילה מטרמדקס

בדומה לתרופות אחרות, אין להפסיק ליטול טרמדקס בבת אחת, שכן הגמילה מהתרופה צריכה להתבצע בהדרגה ותחת ליווי ופיקוח רפואי. מכיוון שלתרופה עשויים להיות תסמיני גמילה, ביניהם: חוסר יציבות, חרדה, הפרעות במערכת העיכול, בעיות שינה, בלבול, חוסר תחושה, זמזום באוזניים, עצבנות, הזיות ועוד, כדאי תמיד לעבור גמילה במרכז גמילה ולו וותק ומוניטין, המעסיק צוות רפואי וטיפולי מעולמות שונים של טיפול. כך תוכלו לקבל מעטפת טיפולית מלאה ומכילה ולהיות שותפים לתהליך גמילה הדרגתי שמותאם למצבכם. 

גמילה מטרמדקס

במהלך גמילה מטרמדקס יש להיות תחת מעקב רפואי של פסיכיאטר ונרקולוג מוסמך, אשר יחד יבחנו את מצבכם, כמו גם את ההיסטוריה הרפואית שלכם, ויבנו עבורכם תכנית טיפולית המותאמת לצרכים שלכם כמו כפפה. טרמדקס זו אומנם לא תרופה בעלת פוטנציאל התמכרות גבוה, אך כן ישנם מטופלים שמפתחים תלות נפשית או פסיכולוגית במסגרת השימוש. לכן הפסקת השימוש צריכה להיות הדרגתית ולטפל בהיבטים הפיזיים והנפשיים של הגמילה.

טיפול בהתמכרות לטרמדקס

כדי להתמודד עם מצבים של התמכרות יש לפנות למרכז גמילה מקצועי. בשאטו אנו פותחים את בפניכם את דלתותינו ומציעים לכם מרחב מכיל ועוטף, בו תקבלו את כל הפרטיות שלה אתם זקוקים כדי לעבור תהליך משמעותי שיעמוד במבחן הזמן. בוילה יוקרתית עם כל התנאים הכי טובים, תעברו סוגים שונים של טיפולים, פרטניים וקבוצתיים, תזכו לתמיכה סביב השעון ותוכלו לצאת בחזרה לחיים בתום הטיפול, עם כלי התמודדות חדשים. 

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו