תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מלופרמיד

לופרמיד היא תרופה אנטי-דיארית (נגד שלשולים) הנמכרת ללא מרשם רופא תחת השמות המסחריים "אימודיום" ו"לומוטיל". התרופה פועלת על קולטנים אופיואידיים במערכת העיכול ומאטה את התנועתיות במעי. למרות היותה יעילה ובטוחה ברוב המקרים, בשנים האחרונות גובר השימוש לרעה בלופרמיד ככתחליף לסמים אופיואידים בקרב מכורים. מינונים גבוהים של לופרמיד עלולים לגרום לאופוריה ולהזיות, אך גם לתופעות מסוכנות כמו בעיות קצב בלב, התכווצויות ואובדן הכרה. התמכרות ללופרמיד הופכת את מה שמכונה לפעמים "מטדון של העניים" לבעיה רפואית מטרידה. במרכזי הגמילה אי-זון אנו מציעים טיפול ותמיכה מותאמים למכורים לתרופות מדף כמו לופרמיד, תוך הבנת המאפיינים הייחודיים של התמכרות זו.

תסמיני גמילה מלופרמיד

הפסקה פתאומית של שימוש כרוני בלופרמיד במינונים גבוהים עלולה לעורר סימפטומים של גמילה אופיואידית, כגון:

– שלשולים חמורים וכאבי בטן עזים

– חרדה, דיכאון ונדודי שינה

– הזעה מוגברת, צמרמורות וחולשה

– כאבי שרירים ומפרקים 

– אף נוזל ועיניים דומעות

– געגועים פסיכולוגיים ודחף עז ליטול את התרופה

למרות שתסמיני הגמילה מלופרמיד אינם מסכני חיים, הם עלולים להיות קשים ומייסרים. פנייה לסיוע מקצועי חשובה להתמודדות בטוחה ויעילה עם השלכות הגמילה. 

גמילה מלופרמיד

התמכרות ללופרמיד, למרות שהיא לתרופה לגיטימית, עלולה להסב נזקים קשים לבריאות הגופנית והנפשית ולהרוס איכות חיים. המשתמשים מגלים דפוס צריכה כפייתי, מוצאים דרכים לרכוש כמויות גדולות של התרופה, ומזניחים תחומי חיים מרכזיים. ברמה הפיזיולוגית, מינונים גבוהים של לופרמיד פוגעים בתפקוד מערכת העיכול ומעלים את הסיכון להפרעות קצב ואירועי לב. תהליך הגמילה מחייב מתן מענה מקיף לבעיות הגופניות, הנפשיות וההתנהגותיות שנלוות להתמכרות.

בE זון, כל מטופל עובר הערכה מקיפה לצורך התאמה אישית של תוכנית הגמילה. אנו בוחנים לעומק את הרקע ואת הנסיבות שהובילו לשימוש היתר בלופרמיד, ושמים דגש על זיהוי וחיזוק המשאבים האישיים והסביבתיים שיתמכו בהחלמה. היעד הטיפולי אינו רק הפסקת הצריכה של לופרמיד, אלא פיתוח יכולות וכלים להתמודדות בריאה עם אתגרי החיים.

טיפול בהתמכרות ללופרמיד

הצוות הטיפולי בE-ZONE מורכב ממומחים מתחומי הרפואה הכללית, הפסיכיאטריה, הפסיכולוגיה והטיפול בהתמכרויות. גישת הטיפול האינטגרטיבית שלנו מתבססת על שילוב מושכל של אסטרטגיות מבוססות ראיות, והיא כוללת מעקב רפואי צמוד, תרופות לוויסות תסמיני גמילה, טיפול פסיכותרפויטי פרטני וקבוצתי, סדנאות פסיכו-חינוכיות, תמיכה משפחתית, טכניקות גוף-נפש ותוכנית ספורט מותאמת. הכל בהתאמה אישית להעדפות ולצרכים של כל מטופל.

הסביבה הטיפולית אצלנו נעימה, תומכת ומבודדת ממקורות הלחץ של העולם החיצון, על מנת לאפשר התמקדות בתהליך ההחלמה והשיקום. אנו מספקים מעטפת טיפולית אינטנסיבית ורציפה, עם זמינות גבוהה של הצוות הטיפולי לאורך כל שעות היממה. מטרתנו היא לסייע לאנשים עם בעיית התמכרות ללופרמיד לא רק להיגמל, אלא גם לפתח אורח חיים בריא ובעל משמעות לטווח הארוך.

 

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו