תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה ממתדון

מתדון זהו אופיאיד סינטטי אשר משמש לשיכוך כאבים בינוניים או חמורים. למרות שתרופה זו נחשבת למאוד יעילה בשיכוך כאבים, היא גם מסוכנת לשימוש ולכן כיום נעשה בה שימוש בעיקר כתחליף לסמים קשים בתהליכי גמילה.

בעת שימוש שלא לזמן מוגבל, למתדון יכולות להיות השפעות, אשר יחמירו ככל שהמינון של התרופה יהיה גדול יותר. בין ההשפעות ניתן למנות פגיעה לבבית, במיוחד לבעלי היסטוריה של בעיות לב, פגיעה בתפקוד המיני אצל גברים, פגיעה בכבד ובכליות, פריחה, נפיחות בגפיים, ואף מצוקה נשימתית שיכולה להוביל אף למוות במקרה של מינון יתר.

תסמיני גמילה ממתדון

תסמיני גמילה ממתדון דומים לתסמיני גמילה מאופיואידים מסוגים אחרים. ביניהם: כאב עז שלא ניתן להפיג, כמיהה לתרופה באופן בלתי נשלט, שלשולים, הקאות וכאבי בטן, התכווצויות שרירים, דיכאון וחרדה, נדודי שינה, פריחה, קצב לב מהיר, הזעה, עוויתות ורעידות. בנוסף בעת גמילה ממתדון ניתן לחוש לחץ וחרדה, כל שכן פחד מהעתיד לבוא, מכיוון שהתרופה עזרה להיגמל מסוגים אחרים וקשים יותר של סמים.

גמילה ממתדון

גמילה ממתדון עשויה להיות תהליך מאתגר, כאשר מלבד הגמילה הפיזית יש לעבור גם גמילה נפשית-רגשית ולבנות מנגנונים שיעזרו להתמודד עם אתגרי החיים גם ללא תרופות. ברוב המקרים, אנשים שמתמודדים עם התמכרות למתדון התמודדו לפני כן עם התמכרות לסמים קשים, ולכן נדרשת התייחסות להיבטים נוספים של ההתמכרות כדי לעזור למגר אותה מן היסוד ולקבל כלים, שיאפשרו להתמודד עם אתגרי החיים בצורה מיטיבה יותר.

טיפול בהתמכרות למתדון

בשאטו מציעים לכם מעטפת טיפולית רב מערכתית אשר מתחילה בגמילה איטית של הגוף, תחת פיקוח של פסיכיאטר ונרקולוג מוסמך. התהליך הדרגתי ומותאם אישית, במטרה להקל על תסמיני הגמילה. לאחר שמושג איזון מתחילים עם טיפול פסיכותרפי אשר מטרתו לפרום את כל הקשרים שהובילו להתמכרות ולסמים מלכתחילה, תוך בניית כלים חדשים ומועילים יותר להתמודדות, בחינת אמונות והתנהגויות, זיהוי טריגרים ועיבוד מחשבות ורגשות באופן שיעזור לבצע שינוי ולקיים חיים ללא התמכרות. 

אתם לא לבד, הצוות המקצועי שלנו זמין עבורכם, המדריכים היו בנעליים שלכם ומטופלים נוספים במרכז שיהפכו לשותפים לדרך, כך שתוכלו לבנות מערך של תמיכה ולצאת צעד צעד אל עבר חיים חדשים.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו