תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מפטידין

פטידין היא תרופת מרשם סינתטית מקבוצת האופיואידים, המשמשת בעיקר לשיכוך כאבים בינוניים עד חמורים. בעוד שפטידין נחשב פחות עוצמתי וממכר ביחס למורפין, עדיין קיים פוטנציאל התמכרותי ניכר, במיוחד כאשר נעשה בו שימוש שלא לפי הוראות הרופא המטפל. התמכרות לפטידין מובילה להידרדרות גופנית ונפשית, קשיים בתפקוד החברתי והמקצועי, ולעתים אף למעורבות פלילית. הכרה בבעיית ההתמכרות היא צעד הכרחי בדרך לקבלת עזרה נחוצה. במרכזי הגמילה אי-זון צברנו ניסיון רב בטיפול במכורים לפטידין ולאופיואידים, אנו מציעים תוכנית גמילה ושיקום רב-תחומית, המותאמת לצרכי כל מטופל באופן אישי.

תסמיני גמילה מפטידין

הפסקה פתאומית או צמצום חד של מינון פטידין לאחר שימוש ממושך מביאים לתסמונת גמילה, שתופעותיה כוללות:

– כאבי שרירים ועצמות חזקים 

– חרדה, מצב רוח ירוד ונדודי שינה

– הזעה מוגברת, רעד וגלי קור

– בחילות, הקאות ושלשולים

– עצבנות ואי-שקט

– תשוקה בלתי נשלטת לתרופה

הימנעות מפטידין לאחר פיתוח תלות גורמת לסבל ממשי, אך התסמינים אינם נחשבים מסכני חיים. עוצמת הסימפטומים והיכולת להתמודד איתם ללא סיוע מקצועי הם שיקולים חשובים בהחלטה לפנות לטיפול במרכז גמילה.

גמילה מפטידין

לתלות בפטידין השלכות הרסניות על חיי המכור ומערכות היחסים שלו. הדחף הכפייתי להשיג את התרופה והשימוש הבלתי נשלט בה הופכים לעוגן מרכזי בחייו, תוך הזנחה של תחומים חשובים אחרים. יתר על כן, ההשלכות הפיזיולוגיות של שימוש כרוני בפטידין כוללות ירידה בתפקוד המוחי, פגיעה במערכת החיסון ובעיכול, וסיכון למינון יתר מסכן חיים. גמילה מפטידין מצריכה טיפול רפואי ונפשי מלווה על מנת להתמודד בהצלחה עם מכלול הקשיים הנלווים להתמכרות.

בE זון אנו מאמינים בטיפול פרטני, המותאם לצרכים הספציפיים של כל מטופל. אנו בוחנים ביסודיות את הרקע האישי, משפחתי ורפואי, מנסים להבין את הגורמים להתמכרות לפטידין, ושואפים לזהות את נקודות החוזק האישיות שיסייעו בתהליך ההחלמה. מטרת הטיפול אינה מוגבלת רק להפסקת הצריכה של פטידין, אלא כוללת בנייה של כישורי חיים חדשים והרגלים בריאים יותר להתמודדות עם לחצים.

טיפול בהתמכרות לפטידין

במרכזי הגמילה E-ZONE מועסק צוות רב-תחומי של מומחים מהשורה הראשונה בתחום הרפואה, בריאות הנפש והטיפול בהתמכרויות. גישת הטיפול שלנו מתבססת על שילוב של טכניקות שונות שהוכחו כיעילות, בהן טיפול תרופתי לוויסות תסמיני הגמילה, פסיכותרפיה אינטנסיבית פרטנית, זוגית ומשפחתית, קבוצות תמיכה לעמיתים, כלים לוויסות רגשי כמו מדיטציה ומיינדפולנס, ייעוץ לתזונה נכונה ופעילות גופנית. כל תוכנית מעוצבת אישית בהתאם להעדפות ולמטרות האישיות של כל מטופל. 

המרכז עצמו שוכן באזור כפרי ופסטורלי המזמן אווירה של רוגע ופרטיות, המאפשרת להתנתק מהמתחים והפיתויים של העולם החיצון ולהתמקד בתהליך ההחלמה. הצוות המקצועי והמדריכים שלנו זמינים סביב השעון על מנת לתת מענה ותמיכה אישית לאורך כל שלבי התהליך. מחויבותנו היא ללוות כל מטופל במסע המאתגר לשינוי משמעותי בחייו, ולספק לו את הכלים לבניית חיים עצמאיים ומספקים נטולי התמכרות.

 

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו