תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מקונצרטה

קונצרטה זו תרופה במרשם רופא המיועדות למתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות. כאשר נעזרים בה בצורה מפוקחת, ההשפעה שלה תהיה טובה ומועילה ללא תופעות לוואי קיצוניות. אולם מכיוון שזו תרופה ממריצה, הבעיה מתחילה כאשר נעשה בה שימוש לרעה. למרות שלתרופה זו יש דימוי קליל, כאשר נוטלים אותה ללא פיקוח, היא עלולה להיות ממכרת ואפילו מסוכנת ולהוביל לתופעות לוואי הדומות לתופעות של שימוש בסמים ממריצים, כמו למשל קוקאין.

תסמיני גמילה מקונצרטה

קונצרטה היא תרופה ממריצה ובעלת השפעה על מערכת העצבים. כפי שציינו, במינון נכון, ותחת פיקוח של רופא, תרופה זו אינה נחשבת למסוכנת, אולם מינון גבוה ושימוש לרעה בתרופה עשויים לגרום לה לתפקד כחומר ממריץ, ואז הסיכון לפיתוח תלות והתמכרות יהיה גדול יותר משמעותית. התמכרות לקונצרטה עלולה להוביל לקשיים שונים ולתופעות לוואי כמו כאבי ראש, קשיי שינה, קוצר נשימה, דופק מהיר, עליה בלחץ הדם, התכווצויות שרירים, חרדות, אגרסיביות ובמקרים קיצוניים יותר גם אובדנות והזיות פסיכוטיות. 

גמילה  מקונצרטה

התמכרות לקונצרטה עלולה להוביל ללא מעט בעיות, החל מהסתמכות על תרופות לשיפור ביצועי למידה ולא על יכולות למידה אישית ועד תופעות לוואי לא רצויות אשר מופיעות יותר ויותר ככל שמעלים את המינון. לעיתים קרובות ניתן גם לראות שינוי בדפוסי התנהגות ופגיעה בתפקוד, בין אם במערכות יחסים ובין אן במקום העבודה. הגמילה מקונצטרה מתמקדת בפן הגופני והנפשי. השלב הראשון יהיה גופני וילווה על ידי פסיכיאטר כדי להחליט על תכנית הטיפול המתאימה, בין אם מדובר בהפחתה הדרגתית ובין אן בגמילה מהתרופה באופן מוחלט. בד בבד, הגמילה תכלול גם טיפול בהתמכרויות על מנת להתמודד עם קשיים רגשיים שעלולים להופיע בעקבות כמו חרדה, דיכאון או פסיכוזה.

טיפול בהתמכרות לקונצרטה

כאשר עולה החשד להתמכרות רצוי ומומלץ לפנות לטיפול מקצועי. הטיפול בהתמכרות אצלנו בשאטו מספק למטופלים מענה לפן הפיזי, ובו בזמן גם לפן הפסיכולוגי וההתנהגותי. לאורך הטיפול אנו נפנה את הזרקור לרגשות, מחשבות, דפוסים, אמונות ומצבי חיים אשר הובילו להתמכרות מלכתחילה, ונסייע להפחית את התלות בתרופה, על ידי מתן כלים יעילים יותר להתמודדות. 

כל התהליך מתנהל בהדרגה, בהכלה ועם ליווי מקצועי סביב השעון מטעם צוות מטפלים מנוסים ומדריכים שיעזרו לכם להבין שאינכם צריכים כדורים כדי להצליח בחיים ולעשות את הצעד הראשון בדרך לריפוי!

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו