תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מליריקה

ליריקה זו תרופה אשר מיועדת לשיכוך כאבים חזקים אשר מקורם במערכת העצבים, ואינם מגיבים למשככי כאבים אחרים. תרופה זו מבוססת על חומר שנקרא פרגבלין והיא גלגל הצלה ממש עבור אנשים הסובלים מכאב נוירופטי. יחד עם זאת, חריגה מהמינונים המומלצים או נטילת התרופה לפרק זמן ממושך עלולה להוביל לפיתוח תלות, להתמכרות ולהתפתחותם של תסמינים ותופעות לוואי כמו עליה במשקל, ישנוניות, סחרחורות, דיכאון, שינויים בחשק המיני וראייה כפולה. כמו כן ככל שהמינון גבוה יותר והשימוש בתרופה ממושך, כך התסמינים עלולים להיות עוצמתיים, ובמקרה הזה מומלץ לעבור גמילה. 

תסמיני גמילה מליריקה

גמילה מהתרופה בבת אחת עלולה לגרום לתופעות לוואי פיזיות כמו רעידות, עצבנות, קוצר נשימה, הפרעות שינה, שלשולים, כאבי ראש חזקים וחרדות. לכן חשוב להקפיד לבצע את הגמילה בצורה כמה שיותר הדרגתית. כדי להתמודד עם התסמינים טוב יותר, תהליך הגמילה מתנהל תחת פיקוח של פסיכיאטר מנוסה אשר יבנה תכנית גמילה מותאמת אישית. 

גמילה מליריקה

גמילה מליריקה צריכה לתת מענה רב מערכתי, שכן הגמילה אינה רק פיזית. כמובן שבהתחלה התרופה מהווה דרך להתמודד עם כאב נוירופטי, אולם ההתמכרות לתרופה נובעת מבעיות קודמות, בין אם אלו מצוקות רגשיות או התמודדויות אחרות. לכן תהליך הגמילה מצייד את המטופלים גם בכלים חדשים להתמודדות, אשר יחליפו את השימוש והתלות בתרופה, ויסייעו להתמודד עם קשיים ואתגרי החיים בצורה יותר מועילה. 

לאורך כל התהליך המטופלים מקבלים תמיכה סביב השעון, בין אם של צוות מטפלים רגשיים ובין אם של מדריכים בעלי ניסיון, כאשר הגישה הכוללת מסייעת לחזור לשגרת החיים, ללא התלות בתרופה. 

טיפול בהתמכרות לליריקה

את השימוש בתרופה מומלץ להפסיק בצורה הדרגתית ומבוקרת ותחת פיקוח של רופא, כדי שניתן יהיה למזער את תסמיני הגמילה עד כמה שאפשר. לכן מומלץ להגיע למרכז גמילה שאטו. אנו מכבדים את ההתמודדות שלכם ומבינים את הקשיים שאתם חווים והובילו להתמכרות. עם השנים והניסיון פיתחנו תכנית טיפולית בעלת אחוזי הצלחה גבוהים, עם שורה ארוכה של מטופלים אשר הצליחו לגבור על ההתמכרות וללמוד כיצד לנהל את המצוקות שעמם מתמודדים בצורה מועילה יותר.

הצוות שלנו מנוסה וכאן כדי ללוות אתכם לכל אורך הדרך וגם לאחר תום הטיפול, תוך שמציע לכם פרטיות ומרחב שקט ויוקרתי בו תוכלו לעבור את השלבים השונים של תהליך הגמילה מליריקה.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו