תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מרטלין

רטלין זו תרופה נפוצה לטיפול בהפרעות קשב ו- ADHA היא נמצאת בסביבה מאז שנות ה- 50 ולאורך השנים עזרה ללא מעט אנשים עם הפרעות קשב וריכוז לחיות חיים נורמליים ולנהל את התסמינים שלהם טוב יותר. מכיוון שזו תרופה אשר משנה את תפקודי המוח, היא טומנת בחובה פוטנציאל התמכרות גדול. רטלין זהו חומר ממכר שעשוי לגרום לתגובות פיזיות ונפשיות, כמו גם לתלות כאשר עושים בו שימוש לרעה אשר חורג מההנחיה הרפואית, ויש לו השפעות שליליות הזהות להשפעות שיש חומרים ממריצים.

תסמיני גמילה מרטלין

כמו בכל התמכרות – ניסיון להיגמל מריטלין עשוי להוביל לתסמיני גמילה מורכבים. בעת התמכרות לריטלין אפשר להתמודד עם תסמינים שונים כמו קשיים בשינה, חרדה, בעיות בריאותיות החל מבעיות כבד ועד קוצר נשימה, בחילות ועוויתות, ובמקרים קיצוניים הדבר אף יכול להוביל לפיתוח נטיות אובדניות, דיכאון והזיות. הגמילה מביאה עמה שורה של תסמינים כמו למשל דחף עז לשימוש בתרופה, קשיי ריכוז, עייפות כרונית, נפילת מתח ועוד.

גמילה מרטלין

ריטלין נועד לחדד את היכולות של אנשים אשר סובלים מלקויות למידה, אך יש לו פוטנציאל התמכרותי גבוה, ובמידה והשימוש הוביל להתמכרות, חשוב שתהליך הגמילה יתנהל במרכז גמילה מקצועי, כמו שאטו. בשאטו, תהליך הגמילה מלווה על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, הוא מותאם אישית למטופלים ולמצבם ומלווה על ידי צוות מקצועי מהשורה הראשונה. בתחילת הדרך נתמודד עם הפן הפיזי של הגמילה, ולאחר מכן נעבור גם להתמודד עם היבטים רגשיים, פסיכולוגיים והתנהגותיים שהובילו להתמכרות.

טיפול בהתמכרות לרטלין

במרכז גמילה שאטו מחכים לכם אנשי טיפול מנוסים ומובילים בתחומם, אשר יגייסו את כל הידע והניסיון שרכשו לאורך השנים, על מנת לבנות עבורכם תכנית גמילה בהתאמה אישית, וטיפול שיניב תוצאות שמחזיקות מעמד לאורך זמן. לאחר אבחון מעמיק והיכרות עם המקרה הפרטי שלכם, כמו גם עם הצרכים הייחודיים לכם, ניתן יהיה להבין את מרכיבי הטיפול בצורה מעמיקה יותר. תעברו טיפול פרטני אחד על אחד, טיפול קבוצתי, תוכלו להשתתף בסדנאות ובמגוון פעילויות שיעזרו לכם לרכוש כלים חדשים להתמודדות עם אתגרי החיים בצורה חיובית ומיטבית יותר.

כל המעטפת הטיפולית שלנו בשאטו ניתנת בוילה פרטית ובה כל התנאים והפסיליטיז שינעימו את שהותכם ויאפשרו לכם לעשות את הצעד הראשון בדרך להחלמה שלכם.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו