תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מטרמדול

טרמדול היא תרופת מרשם סינתטית מקבוצת האופיואידים, המשמשת לטיפול בכאב בינוני עד חמור. למרות היותו יעיל בהקלה על כאב, לטרמדול יש פוטנציאל ממכר משמעותי, במיוחד כאשר הוא מושג או נצרך שלא על פי הנחיות הרופא המטפל. התמכרות לטרמדול עלולה להוביל לפגיעה חמורה בבריאות הפיזית והנפשית, לקשיים ביחסים בינאישיים ובתפקוד היומיומי, ולהשלכות כלכליות הרסניות. ההכרה בקיומה של בעיית התמכרות היא תנאי הכרחי לתחילת תהליך החלמה. במרכזי הגמילה אי-זון צברנו ידע וניסיון נרחבים בטיפול בהתמכרות לטרמדול, ופיתחנו תוכנית גמילה מקיפה, המשלבת מגוון כלים טיפוליים ונותנת מענה לצרכים האישיים של כל מטופל.

תסמיני גמילה מטרמדול

הפסקה פתאומית או צמצום משמעותי במינון הטרמדול עלולים לגרום להופעת תסמיני גמילה, הכוללים:

– כאבי שרירים ומפרקים עזים

– חרדה, דיכאון ונדודי שינה

– הזעה מוגברת, רעד וגלי קור/חום

– שלשולים, בחילות והקאות

– אי-שקט, עצבנות ותנודתיות רגשית

– דחף תזזיתי ובלתי נשלט ליטול את התרופה

על אף שתופעות אלו מפחידות ומטרידות, הן חולפות בהדרגה ואינן מסכנות את החיים. ההחלטה לפנות לעזרה מקצועית תלויה בחומרת התסמינים, ברמת הקושי בתפקוד ובמידת המוכנות האישית לשינוי.

גמילה מטרמדול

למכורים לטרמדול ולסובבים אותם, ההתמכרות גובה מחיר אישי וחברתי יקר. העיסוק האובססיבי בתרופה, חוסר היציבות הרגשית וההתנהגותית, ההזנחה העצמית ופגיעה במערכות יחסים הם רק חלק מהביטויים האופייניים של ההתמכרות. הדרך להחלמה כרוכה בעבודה טיפולית עמוקה, הדורשת טיפול במכלול ההיבטים של הבעיה – פיזיולוגיים, רגשיים והתנהגותיים.

בE זון אנו רואים בכל מטופל עולם ומלואו, עם סיפור חיים ייחודי וצרכים משלו. הטיפול מתחיל בהערכה מעמיקה של מצב המטופל הרפואי, הנפשי והחברתי, בחינת הסיבות שהובילו להתפתחות ההתמכרות, ואיתור נקודות החוזק שיסייעו בתהליך ההחלמה. מעבר להפסקת השימוש בטרמדול, המטרה הטיפולית היא בנייה מחדש של שגרת חיים מספקת וערכית, והקניית כלים להתמודדות יעילה עם מצבי לחץ ומשבר.

טיפול בהתמכרות לטרמדול

הצוות הרב-תחומי במרכזי הגמילה E-ZONE מורכב ממומחים מתחומי הרפואה, בריאות הנפש, והטיפול ההוליסטי, כולם בעלי ניסיון עשיר בטיפול בהתמכרויות. התוכנית הטיפולית האינטגרטיבית שלנו משלבת טיפול תרופתי, פסיכותרפיה פרטנית וקבוצתית, סדנאות רגשיות, שיטות הרפיה כמו מדיטציה ונשימות, פעילות גופנית, הדרכה משפחתית וקבוצות תמיכה.

המרכז שלנו ממוקם בסביבה טבעית ומרגיעה, המעניקה את התנאים המיטביים להתמקדות בריפוי הגוף והנפש. אנו זמינים בכל עת לשאלות או התייעצות ראשונית. הצוות שלנו מחויב ללוות כל מטופל במהלך המסע המאתגר והמתגמל לחיים נקיים מהתמכרות לטרמדול, עם תקווה מחודשת לעתיד.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו