תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מהידרוקודון

הידרוקודון היא תרופת מרשם מקבוצת משככי הכאבים האופיואידים, המשמשת לטיפול בכאב בינוני עד חמור. למרות יעילותו הרבה בהקלה על כאב, להידרוקודון יש פוטנציאל ממכר גבוה מאוד, במיוחד כאשר הוא מושג ונצרך שלא בהתאם להנחיות הרופא. התמכרות להידרוקודון עלולה להוביל לפגיעה משמעותית בבריאות הגופנית והנפשית, להרס מערכות יחסים, לקשיים תפקודיים ולהשלכות כלכליות הרסניות. הצעד הראשון והחשוב ביותר בדרך להחלמה הוא ההכרה בקיומה של בעיית התמכרות. במרכזי הגמילה אי-זון אנו מתמחים בטיפול בהתמכרות להידרוקודון ולמשככי כאבים אופיואידיים אחרים. אנו מציעים תוכנית גמילה ייחודית ורב-תחומית, הנותנת מענה טיפולי כוללני ומותאם אישית לצורכי כל מטופל.

תסמיני גמילה מהידרוקודון

הפסקה פתאומית או הפחתה משמעותית במינון ההידרוקודון עלולה לעורר תופעות גמילה קשות, בהן:

– כאבי שרירים, מפרקים ועצמות עזים

– חרדה, דיכאון והפרעות שינה

– הזעה מוגברת, רעד וגלי חום/קור

– שלשולים, בחילות והקאות

– אי-שקט פסיכומוטורי, עצבנות ותנודתיות רגשית קיצונית

– דחף בלתי נשלט להשגה ושימוש בתרופה

למרות שתסמינים אלה מפחידים ומטרידים מאוד, חשוב לזכור שהם חולפים לאחר זמן ואינם מסכנים חיים. ההחלטה לפנות לעזרה מקצועית נעוצה בעוצמת הקושי בהתמודדות עם התסמינים, במידת ההשפעה על התפקוד היומיומי ובנכונות לשינוי.

גמילה מהידרוקודון

להתמכרות להידרוקודון השלכות שליליות מרחיקות לכת על המכור ועל סביבתו. העיסוק האובססיבי בתרופה, ההתנהגות הכפייתית והבלתי צפויה, הזנחת מערכות יחסים ומחויבויות, והנזקים הבריאותיים המתמשכים – כל אלה הם ביטויים אופייניים של ההתמכרות. התהליך הטיפולי מחייב עבודה מעמיקה על המישור הרגשי, הפיזי וההתנהגותי, תוך הכרה במורכבות הבעיה ובצורך בטיפול מערכתי ומתואם.

במרכזי הגמילה E זון אנו רואים בכל מטופל אדם ייחודי עם סיפור חיים מורכב ועם צרכים וחוזקות משלו. תהליך הגמילה מתחיל באבחון מקיף של המצב הרפואי והנפשי, בחינת הגורמים להתפתחות ההתמכרות, וזיהוי המשאבים האישיים שיסייעו בתהליך ההחלמה. יעד הטיפול לא מסתכם בהפסקת השימוש בהידרוקודון, אלא כולל בניית אורח חיים חדש ובריא, והקניית כלים לניהול יעיל של מצבי דחק ולחץ.

טיפול בהתמכרות להידרוקודון

הצוות הרב-מקצועי שלנו כולל רופאים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים ומטפלים מומחים מתחומים משיקים, כולם בעלי ניסיון נרחב בטיפול בהתמכרויות. התוכנית הייחודית שלנו מתבססת על שילוב של אסטרטגיות טיפוליות מבוססות ראיות, וכוללת טיפול תרופתי בתסמיני גמילה, פסיכותרפיה פרטנית וקבוצתית, סדנאות רגשיות, טיפולים גוף-נפש כמו יוגה ומדיטציה, תמיכה משפחתית, ייעוץ תזונתי ופעילות גופנית.

המתקן שלנו ממוקם בלב חורש טבעי המספק תנאים אופטימליים להתמקדות בתהליך הטיפולי, הרחק ממקורות הסחת דעת ולחץ. צוות המומחים שלנו זמין בכל עת לשאלות ולהתייעצות. אנחנו כאן כדי ללוות כל מטופל לכל אורך הדרך המאתגרת והמתגמלת להחלמה מהתמכרות להידרוקודון ולחיים מלאים ומשמעותיים.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו