תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה ממורפין

מורפין (הידועה גם בשם מורפיום) היא תרופת מרשם מקבוצת האופיואידים הטבעיים, המופקת מצמח הפרג ומשמשת לטיפול בכאב חמור, לרוב במסגרת אשפוז או טיפול פליאטיבי. למרות יעילותו הרבה בשיכוך כאב, למורפין פוטנציאל התמכרותי גבוה ביותר, גם כאשר הוא ניתן במסגרת טיפול רפואי מפוקח. התמכרות למורפין עלולה להוביל לנזקים חמורים לבריאות הפיזית והנפשית, להרס מערכות יחסים, לדיכאון ולהתנהגויות מסוכנות. ללא טיפול מתאים, התמכרות עלולה להיות קטלנית. הכרה בבעיה וקבלת סיוע מקצועי הם תנאי הכרחי לתחילת מסע ההחלמה. במרכזי הגמילה אי-זון אנו מתמחים בטיפול בהתמכרות למורפיום ולאופיואידים אחרים, ומציעים תוכנית גמילה הוליסטית, מקיפה ומותאמת אישית, המבוססת על הבנת הצרכים והמאפיינים הייחודיים של כל מטופל.

תסמיני גמילה ממורפין

הפסקת השימוש במורפין או הפחתה משמעותית במינון לאחר תקופה של שימוש ממושך מביאה לתופעות גמילה משמעותיות, הכוללות:

– כאבים עזים בכל חלקי הגוף

– חרדה ודיכאון קשים, מחשבות אובדניות

– הזעה מוגברת, רעד ואי-שקט עז

– תופעות במערכת העיכול: שלשולים, בחילות והקאות

– טאכיקרדיה (דופק מואץ), עליה בלחץ הדם ובקצב הנשימה

– אי-שקט וצורך תזזיתי בלתי נשלט ליטול את הסם

תסמיני הגמילה ממורפין הם בין הקשים ביותר בהשוואה לסמים אחרים, ויכולים להיות מסכני חיים במקרים מסוימים. סיוע מקצועי הוא קריטי להתמודדות בטוחה ומבוקרת עם הגמילה.

גמילה ממורפיום

התמכרות למורפיום היא אחת ההתמכרויות הקשות והמסוכנות ביותר. החיים מסתובבים סביב השגת התרופה ושימוש בה. המכורים מגלים התנהגות כפייתית מסוכנת, אדישות לבטיחות העצמית ולרווחתם של אחרים, ניתוק מבני משפחה וחברים, ובעיות כלכליות ומשפטיות. השתחררות מהתלות במורפין מצריכה התערבות טיפולית רב-מערכתית, הכוללת תהליכי גמילה פיזית מפוקחים וטיפול פסיכו-סוציאלי מעמיק בסיבות ובהשלכות של ההתמכרות.

 

בE זון אנו מתייחסים לכל מטופל כאל אינדיבידואל מיוחד, עם מכלול הנסיבות האישיות והסביבתיות שהובילו לפיתוח ההתמכרות. תכנית הטיפול האישית נבנית בשיתוף פעולה מלא עם המטופל ומשפחתו, תוך התאמה מרבית לצרכים הפיזיים, הרגשיים והחברתיים. מטרת הטיפול איננה מוגבלת רק להפסקת השימוש במורפיום, כי אם בנייה של חיים חדשים ובריאים על כל ההיבטים, תוך פיתוח כוחות ומיומנויות התמודדות.

טיפול בהתמכרות למורפין

צוות המומחים שלנו מורכב מבכירי אנשי המקצוע בתחום הרפואה, הפסיכיאטריה, הפסיכולוגיה וטיפול התמכרויות. הגישה הטיפולית האינטגרטיבית מתבססת על שילוב מושכל של טיפול תרופתי בתסמיני הגמילה, פסיכותרפיה אינטנסיבית פרטנית ומשפחתית, טיפולים גוף-נפש כמו תרגילי נשימה ומיינדפולנס, ספורט מותאם, טיפולים אלטרנטיביים וקבוצות תמיכה עמיתים.

המרכז שלנו ממוקם בלב יער מרגיע, המספק את הפרטיות והתנאים המיטביים להתמקדות בהחלמה הפיזית והנפשית, הרחק מהלחצים והגירויים של העולם החיצון. צוות המומחים שלנו זמין 24/7 לליווי, תמיכה וסיוע. אנו מחויבים ללוות כל מטופל לאורך המסע המפרך אך המשתלם בדרך לחיים חדשים, מלאי תקווה ומשמעות, חופשיים מהתלות במורפין.

 

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו