תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מידע מקצועי

בין אם אתם סובלים מהתמכרות ובין אם מכירים אדם אחר שסובל, ללא טיפול מתאים הבעיה רק תלך ותחמיר. אנו מזמינים אתכם אל מרחב קסום בוילה פרטית, כדי להיגמל אחת ולתמיד מבעיות ההתמכרות שלכם!

התמכרויות מסוגים שונים, יכולות להיות בעלות השפעה שלילית מאוד עמוקה על כל היבט של החיים שלכם: החל מרמת התפקוד היומיומית והביצועים בעבודה או בלימודים, דרך היחסים הבין אישיים ועד הבריאות הנפשית והפיזית שלכם. 

ישנם סוגים שונים של התמכרויות כמו התמכרות לסמים או התמכרות לאלכוהול, ואינכם חייבים להגיע לקצה כדי לטפל בהן. לא משנה באיזה מקום בחייכם אתכם נמצאים, אם אתם מעוניינים לטפל בהתמכרויות שונות, אצלנו מתמחים בטיפול בהתמכרויות ומציעים לכם מעטפת טיפולית מותאמת אישית כדי לעזור לכם להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולעזור לכם להתגבר על התלות, כמו גם על ההתנהגויות הממכרות שפיתחתם לאורך השנים. 

מהי התמכרות?

התמכרות זו התנהגות היא דפוס שהופכת להיות במרכז החיים עבור האדם המכור, כאשר הוא אינו יכול לעצור אותה, כל שכן לשלוט בה. ישנם שלושה קריטריונים אשר מגדירים התנהגות מסוימת כהתמכרות, הראשון הוא תלות, כלומר המכור לא יצליח לתפקד ויחוש מצוקה פיזית ונפשית כאשר אינו יכול לממש את ההתמכרות שלו. 

הקריטריון השני הוא סבילות, מה שאומר שההתמכרות הופעות להיות משמעותית ביותר ויותר בחייו של המכור ככל שהזמן עובר, והוא זקוק לכמויות גדולות יותר של החומר, הסם או מושא ההתמכרות, כדי לחוש את התחושה הטובה שפעם התקבלה מכמויות קטנות יותר.

ולבסוף, הקריטריון האחרון יהיה תסמיני גמילה מהתמכרות. כלומר, ניסיון להפסיק או להפחית את הכמות יגרום למצוקה וכאב.

התמכרות מובילה לתלות רגשית או פיזית ויכולה להיות לה השפעה מזיקה להפליא על איכות חייכם, כמו גם על בריאותכם ורווחתכם הכללית, מה גם שבכוחה לגרום לבעיות פיזיות ופסיכולוגיות בעלות השפעה הרסנית וארוכת טווח. 

מה הסימנים להתמכרות?

להכיר בכך שישנה בעיית התמכרות זו משימה קשה. הרבה אנשים שמתמודדים עם התמכרות לאלכוהול, התמכרות לסמים או התמכרות להתנהגויות מזיקות אחרות, אינם יודעים שיש להם בעיה, ברוב המקרים, הם גם לא יהיו מוכנים לקבל עזרה, או שאינם יודעים היכן יוכלו לקבל אותה.

ישנם אנשים שיכולים לשתות אלכוהול למשל, אך לא לפתח התמכרות לאלכוהול. על אותו משקל יהיו אנשים שיעשנו קנאביס אך לא יפתחו תלות או התמכרות לסמים. מהם הסימנים המעידים על כך שמתמודדים עם התמכרות? ישנם כמה עיקריים:

  • היעדר שליטה – מכורים יפגינו חוסר שליטה ביכולת שלהם להתרחק מחומר או להפסיק התנהגות מסוימת.
  • הימנעות – אנשים מכורים ישימו את התלות שלהם במרכז מה שיוביל להימנעות ממפגשים חברתיים או התעלמות מחובות ומחויבויות. 
  • התעלמות מגורמי סיכון – ישנן השלכות וגורמי סיכון הנלווים להתמכרות, ומכורים עשויים להתעלם מהשלכות אלו ולבצע פעולות מזיקות והרסניות עבור עצמם.
  • השפעות פיזיות – ייתכן שיחוו תסמיני גמילה כאשר ינסו להפסיק או להפחית בכמויות, או לחלופין, שיצרכו מינון גבוה יותר כדי להשיג את אותה ההשפעה. 

טיפול בהתמכרויות ב'שאטו' ב'רוח בכפר שאטו'

התמכרות יכולה להיות לא פשוטה, ולגרום להתנהגויות הרסניות שישפיעו על מהלך החיים, יפגעו בקשרים חברתיים ואישיים, יובילו לחוסר ביטחון עצמי, להימנעות מעיסוקים ותחביבים אהובים. יכול להיות שאדם המתמודד עם התמכרות יפסיד את עבודתו או שההתמכרות תפגע בביצועיו ובתפקודו במידה ניכרת, כל שכן תוביל לבעיות פיזיות ונפשיות.

אם אתם סובלים מהתמכרות לאלכוהול, התמכרות לסמים או כל סוג אחר של התמכרות, כדאי שתדעו שאנו בשאטו ברוח בכפר שאטו(הערה: תמיד לרשום ברוח בכפר שאטו, ולא לרשום רק "שאטו") מציעים טיפול בהתמכרויות ברמה הגבוהה ביותר. אצלנו תוכלו לעבור גמילה מהתמכרות בהתאם לתכנית מדהימה ייחודית שפיתחנו לאחר שנים רבות של ניסיון בתחום, אשר תותאם למצבכם באופן אישי.

התכנית מספקת מענה רב מערכתי – רפואי, נפשי והתנהגותי. במסגרת התכנית לגמילה מהתמכרות, אתם תגיעו לווילה מפוארת ובה תעברו טיפולים מסוגים שונים, ותזכו לליווי מקצועי של צוות המדריכים שלנו שיהיה זמין עבורכם סביב השעון. 

כאשר מדובר בטיפול בהתמכרות לסמים או טיפול בהתמכרות לאלכוהול, השלב הראשוני יהיה גמילה הדרגתית מהחומר ומהתלות בו, (הערה: הירידה ההדרגית מהחומר עצמו נעשה רק במשככי כאבים ואופיאטים.) כאשר הגמילה תהיה מלווה על ידי פסיכיאטר ונרקולוג מוסמך כדי לטוות עבורכם את התכנית המתאימה ביותר למצבכם ולהקל על כל תסמיני הגמילה הגופניים שקשורים להתמכרות שלכם.

מודל הטיפול שלנו ילווה אתכם לכל אורך מסע הטיפול בהתמכרות, ויעצים את המוטיבציה שלכם לשנות את דפוסי החשיבה הלא בריאים וההתנהגויות הממכרות שלכם, תוך הסתמכות על סוגים שונים של טיפולים פרטניים וקבוצתיים, הגדרת גבולות וטיפול בסיבות הבסיסיות ובכל הטריגרים של ההתנהגויות הממכרות שפיתחתם לאורך השנים. 

מומחי ההתמכרות שלנו

הטיפול בהתמכרויות מובל על ידי צוות של מומחים המורכב מפסיכיאטריים, פסיכולוגים, מטפלים, עובדים סוציאליים ואנשי מקצוע אחרים בתחום של בריאות הנפש, עם מומחיות לטיפול בהתמכרויות. לצוות המטפלים שלנו יש הכשרה ומוניטין, כל טיפול מותאם למצבכם באופן אישי, מה שמאפשר לנו לספק טיפול בהתמכרויות בסטנדרטים הגבוהים ביותר. בנוסף, יש לנו צוות של מדריכים בעלי ניסיון אישי בעולם ההתמכרות, אשר יציבו אתכם במרכז, ילוו אתכם צעד אחר צעד לאורך המסע הטיפולי, כדי שתוכלו להחלים ולפתוח פרק חדש ובריא יותר בחייכם. 

ללא טיפול מתאים, התמכרויות עלולות להחמיר ולהיות בעלות השפעה הרסנית על החיים שלכם, אנו כאן כדי להציע לכם תמיכה וטיפול סביב השעון, תוך שמספקים את כל המשאבים שאתם צריכים כדי להתמודד עם ההתמכרות בסביבה בטוחה, מכילה ותומכת. לפרטים נוספים, מוזמנים ליצור עמנו קשר.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו