תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מבופרנורפין

בופרנורפין הוא תכשיר סמי-סינתטי מקבוצת האופיואידים, המשמש בעיקר לטיפול בהתמכרות למשככי כאבים נרקוטיים והרואין. הוא פועל כאגוניסט חלקי לקולטני האופיואידים במוח, מפחית את התשוקה לסמים ומקל על תסמיני הגמילה. עם זאת, גם לבופרנורפין עצמו פוטנציאל התמכרותי, במיוחד כאשר הוא מושג או נצרך שלא במסגרת טיפול מפוקח. שימוש לרעה בבופרנורפין עלול לגרום לנזקים בריאותיים, נפשיים וחברתיים ניכרים. הכרה בבעיה וקבלת עזרה הולמת הם קריטיים להתמודדות יעילה עם התמכרות זו. במרכזי הגמילה אי-זון אנו בעלי התמחות וניסיון רב בטיפול בהתמכרות לבופרנורפין, ומעניקים תוכנית גמילה אינטגרטיבית ומותאמת אישית, אשר עונה על מגוון הצרכים של כל מטופל.

תסמיני גמילה מבופרנורפין

הפסקה או הפחתה של מינון בופרנורפין לאחר שימוש ממושך עלולה לעורר תופעות גמילה, הדומות לאלו של גמילה מאופיואידים אחרים:

– כאבי שרירים, מפרקים ועצמות

– חרדה, דיכאון ונדודי שינה

– הזעה מוגברת, רעד וגלי קור וחום

– תופעות גסטרו-אינטסטינליות כמו בחילות, הקאות ושלשולים

– אי שקט ועצבנות

– כמיהה עזה לתרופה

אף כי תסמינים אלה יכולים להיות מטרידים ולא נעימים, הם אינם מהווים סכנת חיים. עוצמת התסמינים והיכולת להתמודד עימם באופן עצמאי הם שיקולים חשובים בהחלטה האם לפנות לסיוע מקצועי.

גמילה מבופרנורפין

התמכרות לבופרנורפין כרוכה בהשלכות שליליות רבות. המכורים מגלים דפוס של שימוש כפייתי, מוטרדים בהשגת התרופה, מסתבכים בהתנהגויות מסוכנות כדי להשיגה, וחווים הפרעות קוגניטיביות ורגשיות. מערכות יחסים, לימודים ועבודה מוזנחים. הטיפול בבעיית התמכרות זו מצריך גישה הוליסטית ורב-תחומית שתתמודד עם מלוא המורכבות שלה – פיזית, פסיכולוגית וחברתית.  

הליך הקבלה לטיפול במרכזי הגמילה של E-ZONE כולל הערכה מקיפה של הרקע הרפואי, הנפשי והסוציאלי של המטופל. אנו בוחנים את הגורמים שהובילו להתמכרות ומזהים את המשאבים שעשויים לסייע בהחלמה. יעד הטיפול לא מתמצה רק בהפסקת הצריכה של בופרנורפין, אלא בבנייה של חיים תפקודיים, בריאים ומספקים בכל ההיבטים.

טיפול בהתמכרות לבופרנורפין

צוות המומחים הרב-תחומי שלנו כולל רופאים, אחיות פסיכיאטריות, פסיכולוגים ומדריכי שיקום – כולם מנוסים בטיפול במכורים לבופרנורפין. התוכנית הטיפולית שלנו מציעה שילוב מובנה של גישות, כולל ויסות תרופתי של תסמיני גמילה, פסיכותרפיה אינטנסיבית פרטנית, משפחתית וקבוצתית, קבוצות תמיכה וחינוך, טיפולי גוף-נפש כמו מדיטציה, תזונה מותאמת ופעילות גופנית.   

המרכז שלנו שוכן באזור כפרי, רגוע ומבודד, המאפשר למטופלים להתמקד בתהליך השיקום ללא הסחות דעת של חיי היומיום. אנו זמינים 24/7 למתן מענה, תמיכה וליווי למטופלים ובני משפחותיהם. מחויבותנו היא לסייע לאנשים לשקם ולבנות מחדש את חייהם, חופשיים מהכבלים של התמכרות לבופרנורפין.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו