תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גמילה מהידרומורפון

הידרומורפון היא תרופת מרשם סינתטית מקבוצת האופיואידים, המשמשת בעיקר לטיפול בכאב חמור, לרוב במסגרת אשפוז או טיפול פליאטיבי. למרות יעילותו הגבוהה בשיכוך כאב, להידרומורפון פוטנציאל התמכרותי גבוה במיוחד, אף יותר ממורפין. שימוש לרעה בהידרומורפון ללא פיקוח רפואי עלול להוביל במהירות לתלות פיזית, לסבל נפשי עז, להתדרדרות בריאותית ותפקודית ולהתנהגויות הרסניות. השתחררות מהתמכרות להידרומורפון מצריכה טיפול מקצועי דחוף. במרכזי הגמילה אי-זון אנו מתמחים בטיפול בהתמכרויות אופיואידיות קשות כמו הידרומורפון, ומציעים תוכנית גמילה מקיפה, המתמודדת עם כל ההיבטים של המחלה וצרכי המטופל.

תסמיני גמילה מהידרומורפון

הפסקת שימוש או הפחתה משמעותית במינון הידרומורפון לאחר תקופת שימוש ממושכת גורמת לתסמונת גמילה משמעותית, הכוללת:

– כאבים עזים בכל הגוף

– חרדה ודיכאון עמוקים, מחשבות אובדניות

– הזעה, רעד ואי-שקט פסיכומוטורי

– נדודי שינה, סיוטים וחלומות חודרניים

– בחילות, הקאות ושלשולים חמורים

– דופק וקצב נשימה מואצים, לחץ דם גבוה

– דחף בלתי ניתן לריסון לצרוך את התרופה 

תסמיני גמילה מהידרומורפון עלולים להיות מייסרים ומסכני חיים. סיוע מקצועי אינטנסיבי במסגרת גמילה מפוקחת הכרחי למזעור הסכנה ולהקלת הסבל.

גמילה מהידרומורפון

התמכרות להידרומורפון הורסת את כל תחומי החיים. הדחף הבלתי נשלט להשגת התרופה והשימוש הכפייתי בה הופכים למוקד הקיום. מתפתחת התנהגות אימפולסיבית קיצונית, שקרים וניצול לרעה של הקרובים, הזנחה של היגיינה ותזונה, וסיכון ממשי לשלומם של המשתמש והסובבים אותו. לצורך השתחררות מהתלות בהידרומורפון נדרשת גישה רב-מערכתית מקיפה, הכוללת טיפול גופני אינטנסיבי, וכן טיפול נפשי וחברתי שיתמקד בשינוי עומק.

בE זון, הגישה שלנו לטיפול בנויה סביב הצרכים הייחודיים של כל מטופל. בתהליך האבחון, נבחנים הרקע הרפואי, הנפשי והחברתי, נחקרים הגורמים שהובילו להתמכרות ומזוהים הכוחות האישיים שיוכלו לתרום להחלמה. המטרה היא לא רק הגמילה מהידרומורפון, אלא בניית חיים מלאי משמעות, בהם אפשר לממש את הפוטנציאל האישי ללא תלות בחומר.

טיפול בהתמכרות להידרומורפון

הצוות הרב-תחומי שלנו כולל מומחים מובילים בתחום הרפואה, הפסיכיאטריה, הפסיכולוגיה וטיפול בהתמכרויות. אנו משתמשים בגישה אינטגרטיבית המשלבת טיפול תרופתי לוויסות הגמילה, פסיכותרפיה דינמית, ייעוץ משפחתי, טיפולים גוף-נפש (מיינדפולנס, יוגה, פסיכודרמה), תמיכה קבוצתית, מיומנויות חיים ועוד. הכל מותאם אישית על סמך אבחון מעמיק.

המרכז שלנו ממוקם באתר מבודד ופסטורלי, המאפשר ניתוק מהמתחים והגירויים של חיי היומיום והתמקדות בהחלמה. הצוות הטיפולי והמדריכים זמינים 24/7 לתמיכה, להתערבות במצבי משבר וללוות את המטופלים בכל שלבי התהליך. אנו מחויבים להעניק לכל אדם את הכלים להבראה מלאה מההתמכרות להידרומורפון ולבניית חיים תקינים ופוריים.

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו