תפריט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תהליך גמילה ממושך במרכז שיקומי סגור

תהליך גמילה ממושך במרכז שיקומי סגור

אין פתרון מהיר להתמכרות, המסע לקראת החלמה וחיים בריאים דורש מסירות, כמו גם התחייבות, לטיפול גמילה ארוך טווח במרכז גמילה סגור. טיפול ארוך טווח בהתמכרות, יעזור לכם לנקות את הגוף מרעלים, ובו בזמן, לבנות מחדש את החיים שלכם מן היסוד, כאשר אתם רוכשים כלים חדשים להתמודד עם אתגרי החיים. 

ישנם יתרונות רבים למרכזי שיקום סגורים. הם מציעים סביבה מכילה וחפה מהסחות דעת ופיתויים שעוזרת ליצור שינוי שעומד במבחן הזמן. בנוסף הם גם מספקים טיפול מקיף שיאפשר להתמודד עם הגורמים שהובילו להתמכרות מלכתחילה, כדי ליצור לעצמכם עתיד בריא ומפוכח יותר.

יתרונות מרכז השיקום

כאשר מנסים להתמודד עם התמכרות, מרכז גמילה שיקומי המציע עזרה בשלל גמילות ואף גמילה מסמים, נותן תמיכה סביב השעון ושלל טיפולים שיכולים לעזור לרדת לשורש הבעיה ולמנוע הישנות. בין היתרונות הקיימים:

  • ריפוי והחלמה מקיפים – התמכרות אינה תלויה רק בהתמכרות לחומרים, יש סיבות שהובילו אליה. טיפול בהתמכרות במרכז גמילה עוזר לכם לטפל בבעיה מן השורש וליצור שינוי מתמשך.
  • פיכחון שעומד במבחן הזמן – פתרונות מיידיים לטווח קצר עשויים לעזור לכם להתפכח, אבל טיפול בהתמכרות במרכז שיקומי ילמד אתכם כיצד להישאר פיכחים גם כאשר יש אתגרים בחיים.
  • טיפול בבעיות בסיסיות – התמכרות לרוב יושבת על בעיות אחרות, כמו טראומות או בעיות בריאות הנפש. טיפול בהתמכרות מטפל גם בגורמים לבעיה ולא רק במה שנמצא על פני השטח.
  • בנייה מחדש של מערכות יחסים – התמכרות יכולה לפגוע במערכות יחסים ולגרום לכאב ואובדן. טיפול בהתמכרות מספק לכם את הזמן ואת הכלים לשקם את הקשרים הללו.

הבנת המחויבות הדרושה לטיפול בהתמכרות

כדי לטפל בהתמכרות באמת עליכם לגלות מחויבות אמיתית, זה כמו להתחייב בפני עצמכם ולקיים! הצעד הראשון הוא לפנות לעזרה. אחר כך עליכם לבחור בכל יום מחדש להישאר פיכחים ונקיים, זהו צעד חשוב נוסף. קחו בחשבון שצריך אומץ כדי להחליט לטפל בהתמכרות, עליכם להישאר נחושים ולא לוותר לעצמכם, גם כשהדברים נעשים קשים. תמיד אפשר למעוד, אך אין זה אומר שנכשלתם. זו הסיבה שמרכזי שיקום עוזרים, הצוות יכול לתמוך בכם, לעזור לכם לעמוד על הרגליים ולהמשיך הלאה.

אינכם צריכים לעבור זאת לבד. גייסו חברים ובני משפחה. הצטרפו לקבוצות תמיכה, וצרו לעצמכם מערכת תמיכה שאפשר להישען עליה בעת הצורך.

טיפול בהתמכרות – מה הוא כולל?

לטיפול בהתמכרות במרכז שיקום יש את הכוח לעזור לכם להתמודד עם מצבים בריאותיים שונים ולשפר את איכות החיים במידה משמעותית. המרכז יספק לכם מענה רב מערכתי מקיף הכולל:

  • טיפול תרופתי – השלב הראשון הוא גמילה פיזית בפיקוח רפואית. טיפול רפואי יכול לעזור לכם לנהל את התסמינים ביעילות. תרופות מסוימות עשויות לעזור להפחית את התשוקה לסם, כל שכן למזער את תסמיני הגמילה, מה שהופך את ניקוי הרעלים לנוח יותר.
  • טיפול התנהגותי – תהיתם פעם למה פניתם לסמים מלכתחילה? טיפול התנהגותי ממיטב המטפלים יעזור לכם להבין את כל הטריגרים שמפעילים אתכם, ובו בזמן, יעזור לכם לפתח ולסגל לעצמכם הרגלים בריאים הרבה יותר.
  • טיפולים הוליסטיים במרכז מציעים גם מגוון טיפולים הוליסטיים שירפאו את הגוף והנפש כמו למשל יוגה, מיינדפולנס, טיפול באמנות, ועוד שלל גישות טיפוליות חדשניות ומתקדמות שיכולות לתרום לכם בהמון דרכים ולהפיג חרדות ומתחים.

חשיבות הטיפול והשיקום

פניה למרכז שיקום היא ביג דיל והיא יכולה לעזור לכם בהמון דרכים. מאוד קשה לצאת ממעגל ההתמכרות. טיפול בהתמכרות יכול לשבור את המעגל הזה ולפתוח לכם פתח יציאה. ההתמכרות משפיעה על המון רבדים, פיזיים, נפשיים וחברתיים. הטיפול מספק מענה לכל הרבדים הללו, ולא מתעסק רק במה שקורה על פני השטח.

מרכז מקצועי שיוצר עבורכם תכנית טיפול מותאמת אישית יכול לספק לכם בסיס יציב ואיתן, מה שימנע מכם ליפול שוב בעתיד. הטיפול אינו ניתן רק לכם, אלא גם לבני המשפחה ולסביבה הקרובה שלכם, מה שעוזר לעצור את האדוות השליליות ולפתוח דף חדש באמת.

המטרות של מרכז שיקומי

כאשר אתם מגיעים למרכז שיקומי סגור עליכם ליישר קו עם מטרות התוכנית הטיפולית שנקבעה ונבנתה במיוחד בשבילכם. המטרה הראשונה היא גמילה וניקוי רעלים. בשלב הראשון הגוף שלכם צריך להתנקות מהחומרים הממכרים. זה עשוי להיות מאתגר אך זו הסיבה שיש לכם ליווי רפואי שיקל עליכם. המטרה השנייה היא לפתח כישורי התמודדות טובים יותר. אתם תעברו טיפולים שיעזרו לכם להבין מהם הגורמים שמובילים להתמכרות, כך שתוכלו להימנע מהם או להתמודד טוב יותר. במסגרת הטיפולים אתם תבנו חוסן ותצליחו להתמודד עם אתגרים מבלי לפנות לחומרים ממכרים.

המטרה האחרונה היא לעזור לכם להשתלב מחדש בחברה. התמכרות יכולה לפגוע במערכות יחסים חברתיות, אישיות ותעסוקתיות. מרכז שיקום עוזר לכם לבנות מחדש את הקשרים, צעד אחר צעד, כאשר גם המשפחה שלכם עוברת טיפול במקביל. כמו כן אתם תלמדו כיצד לחזור לשגרה ולקהילה בצעדים קטנים, כשיש לכם רשת תמיכה.

לסיכום, 

למרות שהתמכרות יכולה להיראות כמו סיוט שלא יגמר לעולם, המרכז הגמילה הנכון יכול להעניק לכם תקווה ולעזור לכם לשקם את החיים שלכם, לבנות מחדש את ההערכה העצמית, לרכוש כלים להתמודדות חיובית עם אתגרים ולשקם את מערכות היחסים. לכן אם אתם מוכנים לעשות את הצעד, דעו שאינכם חייבים לעשות זאת לבד, תוכלו להירשם לטיפול בהתמכרות במרכז שיקומי של אי-זון ולקחת את הזמן כדי לבנות את החיים שלכם מחדש.

בניית החיים החדשים
שלכם מתחילה כאן.
רוצים לדבר? יש לכם שאלה? אנחנו פה בשבילכם. השאירו פרטים ונשוב בהקדם
מאמרים נוספים בנושא

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו